„Kociołek na Ogniu” to Konkurs Kulinarny, który jest odpowiedzią na zainteresowanie rynku nową formą wspólnego spędzania czasu przy gotowaniu w plenerze. Wszyscy kochamy grille, ale pora pójść w kierunku innej formy, jaką jet gotowanie w kociołku, które ma swoje tradycje sięgające czasów tak bardzo zamierzchłych, jak historia ujarzmienia ognia przez człowieka.
Coraz więcej osób wybierających się na wyprawy, polowania, wędkowanie czy wręcz w przydomowych ogródkach, gotują dania jednogarnkowe. Jest to wspaniała forma wspólnego spędzania czasu w oczekiwaniu na gotowe danie. A co takiego można wyczarować z kociołka? Odpowiedź jest prosta. WSZYSTKO, co nam przyniesie kulinarna wyobraźnia. Mogą to być dania mięsne i wegańskie — zupy, gulasze, paprykarze, curry, dania jednogarnkowe, kasza z mięsem, bigos itp. itd.
W naszym konkursie chcemy, żeby nasi uczestnicy nie ograniczali się w wymyślaniu dań, poza jednym elementem – produktem obowiązkowym – DZICZYZNĄ. Dlatego też postanowiliśmy do zabawy zaprosić zespoły złożone z leśników i myśliwych. Wszak często polowania wieńczą wspólne posiłki przygotowywane na ogniu. Chcemy, aby pokazali oni zgromadzonym widzom, co można przygotować w kociołku. Gotowe dania będzie oceniać profesjonalne jury złożone z szefów kuchni i smakoszy. Najlepsi otrzymają nagrody.
Impreza ma charakter ogólnodostępny w przepięknych okolicznościach leśnej przyrody na terenach położonych przy Lizawce siedzibie Ogólnopolskiej Ambasady Dziczyzny. W trakcie imprezy przewidziane są różne atrakcje od degustacji dań z dziczyzny, gotowania bigosu, po koncert, sokolników, pokaz psów myśliwskich, samochodów terenowych itp.
Przewidziano także akcję charytatywną na rzecz konkretnej osoby (dopinamy ostatnie szczegóły) -chłopiec ze schorzeniami m.in. ruchowymi oraz chcemy, by w ciągu imprezy pojawił się Krwiobus, ponieważ jest to okres, kiedy w stacjach krwiodawstwa zaczyna brakować krwi.
W imprezie weźmie także czynny udział młodzież z Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego w Poznaniu.