Szkolenie weterynaryjne dla myśliwych

Zarząd Okręgowy PZŁ w Poznaniu informuje, że zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 26 listopada 2010 r. w sprawie przeprowadzania szkolenia myśliwych do każdej tuszy zwierząt łownych przekazanej do punktu skupu jest załączane oświadczenie o przeprowadzeniu oględzin tusz i narządów wewnętrznych odstrzelonej zwierzyny. Do wystawiania oświadczeń są uprawnione osoby, które odbyły szkolenie opisane w ww. Rozporządzeniu.

 

Zarząd Okręgowy PZŁ w Poznaniu organizuje szkolenie „weterynaryjne” on-line (w trybie zdalnym) w dniach 12 i 13 października 2024 r. (sobota, niedziela) od godziny 8:00 do 16:00, po którym uczestnicy otrzymają zaświadczenie ważne na okres kolejnych 10 lat.

 

Szkolenie przeprowadzi Pan lek. wet. Roman Bugaj z Wielkopolskiego Centrum Weterynaryjnego Szkolenia dla Myśliwych „ŁOWET” w wykorzystaniem prezentacji popartej wykresami, tabelami, zdjęciami, filmami wraz z ich omówieniem.

Będzie możliwość zadawania pytań na czacie i pobrania materiałów szkoleniowych.

Warunkiem udziału w szkoleniu jest przesłanie zgłoszenia (obowiązkowo w pliku Excel – w załączniku) w terminie do dnia 4 października 2024 r. (piątek) na adres k.lompert@pzlow.pl z następującymi danymi: imię i nazwisko, data i miejsce urodzenia, imiona rodziców, adres e-mail, na który zostanie przesłany link do szkolenia oraz adres korespondencyjny do wysłania zaświadczeń.. Dopuszcza się możliwość uczestnictwa w szkoleniu kilku osób pod jednym adresem e-mailowym.

Po zakończeniu szkolenia zostaną przesłane zaświadczenia ważne 10 lat od daty jego wystawienia, na adres mailowy (skan) i na adres korespondencyjny (oryginał) podany w zgłoszeniu.

Koszt szkolenia uzależniony jest od liczby uczestników tj. do 100 osób – 200 zł/osoba, powyżej 100 osób – 150 zł/osoba.

Płatność za szkolenie należy uregulować dopiero po otrzymaniu e-maila z informacją o wysokości opłaty za szkolenie. E-mail zostanie wysłany po upływie terminu wyznaczonego na zgłoszenia tj. po 04.10.2024 r.

 

Zakres tematyki szkolenia jest bardzo szeroki i polega między innymi na omówieniu następujących tematów:

 

  1. Podstawy anatomii i fizjologii zwierząt.
  2. Behawioryzm zwierzyny i jego zmiany pod wpływem chorób.
  3. Objawy i występowanie chorób zakaźnych i inwazyjnych zwierząt na terenie Polski.
  4. Higieniczne postępowanie z tuszami zwierząt łownych po odstrzale, podczas ich transportu, składowania i przetwarzania.
  5. Skażenie środowiska i zanieczyszczenie metalami ciężkimi jako czynnik mający wpływ na jakość mięsa zwierząt łownych.
  6. Polskie i Unijne prawodawstwo w zakresie higieny środków spożywczych zwierzęcego pochodzenia.
  7. Zoonozy czyli choroby odzwierzęce ze szczególnym omówieniem chorób przenoszonych na myśliwego podczas patroszenia i obróbki tusz zwierzyny.
  8. Praktyczne rozpoznawanie najważniejszych zmian anatomopatologicznych, które możemy zauważyć podczas patroszenia ( zdjęcia, filmy ).
  9. ASF – objawy choroby u dzików, sposoby zwalczania, rozprzestrzenianie w Europie i w Polsce, bioasekuracja podczas polowania, obowiązki myśliwych po znalezieniu padłych tusz dzików (film).

zgłoszenie na szkolenie weterynaryjne 2024

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱